Piotr Galiński
Wieloletni wiceburmistrz Grodziska Mazowieckiego, prezes Zarządu Powiatowego OSP
Mieszkańcem gminy grodziskiej jestem od urodzenia. Ukończyłem Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego jako magister inżynier. Prowadziłem gospodarstwo ogrodnicze, pracowałem jako nauczyciel. W 1990 r. podjąłem pracę w Urzędzie Gminy w Grodzisku Mazowieckim, a od 1994 r. pełniłem funkcję wiceburmistrza Grodziska Mazowieckiego – przez 27 lat, aż do przejścia na emeryturę. Doświadczenie i wiedzę na temat gminy chcę wykorzystać w pomocy naszym mieszkańcom przy rozwiązywaniu problemów tych dużych i tych małych jako radny. Pełnię społecznie funkcję Prezesa Zarządu Powiatowego Związku OSP RP. Prywatnie jestem dziadkiem czwórki wnucząt, co przynosi mi wiele radości.
POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE „ZIEMIA GRODZISKA”
Porozumienie Samorządowe „Ziemia Grodziska” powołane w 1998 r., stawiające sobie od początku za najważniejszy cel „dynamiczny rozwój Ziemi Grodziskiej bez podziałów politycznych”, po raz pierwszy zwyciężyło w wyborach samorządowych 11 października 1998 r., otrzymując większość mandatów w Radzie Miejskiej III kadencji. Od tej pory samorządowcy związani z „Ziemią Grodziską”, odpowiedzialni za wszechstronny rozwój gminy Grodzisk Mazowiecki na przestrzeni ponad ćwierćwiecza, budują kapitał zaufania społecznego w oparciu o wiarygodność, rzetelne wywiązywanie się z podejmowanych deklaracji, odpowiedzialne, zgodne z oczekiwaniami mieszkańców decyzje.
Kolejne wybory ugruntowały silną pozycję Porozumienia Samorządowe „Ziemia Grodziska” i jego lidera Grzegorza Benedykcińskiego, który w ostatnich wyborach na burmistrza uzyskał poparcie sięgające 85 % głosów. Utworzona w większości z przedstawicieli „Ziemi Grodziskiej” Rada Miejska uznała, że „misją Gminy Grodzisk Mazowiecki jest nowoczesna, europejska gmina, zapewniająca mieszkańcom wysoki poziom życia w oparciu o dynamiczny rozwój przedsiębiorczości, dbająca o środowisko przyrodnicze, kreująca społeczeństwo obywateli dumnych ze swojego miejsca zamieszkania”. Misję tę sukcesywnie realizowano poprzez kolejne inwestycje w dziedzinie rozbudowy bazy kulturalnej i sportowej, oświaty, infrastruktury drogowej, gospodarki wodno-ściekowej, służby zdrowia, ochrony środowiska i budownictwa mieszkaniowego, nie zapominając o kwestiach estetyki, rewitalizacji zabytków i terenów rekreacyjnych, zwiększania ilości zieleni miejskiej czy kluczowej dla funkcjonowania gminy płynności komunikacyjnej, której symbolem stała się obwodnica miasta.
Ideą, która przyświecała „Ziemi Grodziskiej” w kolejnych, wygrywanych z dużą przewagą wyborach do Rady Miejskiej i Rady Powiatu Grodziskiego, pozostaje niezmiennie tworzenie marki miasta i gminy jako miejsca atrakcyjnego zarówno dla mieszkańców, jak i inwestorów, bezpiecznego i przyjaznego, stabilnego finansowo i dobrze zarządzanego, oferującego szereg aktywności z zakresu sportu, kultury i rekreacji, wciąż zmieniającego się na lepsze. Tego sukcesu nie byłoby, gdyby nie wytrwała i aktywna współpraca ponad podziałami politycznymi w myśl hasła „zgoda buduje”. Nie ma wątpliwości, że dziś „Ziemia Grodziska” i ludzie z nią związani to gwarancja dalszego rozwoju Grodziska Mazowieckiego, rzetelności i zaangażowania.
Dowiedliśmy, że możecie nam zaufać, ponieważ zawsze robimy to, co obiecaliśmy. Jesteśmy dla Was.