Izabela Żylińska
filolog, ikonopisarka, społecznik, harcerka
Szczęśliwa żona, mama piątki dzieci w wieku od 3 do 21 lat.
Ukończyłam filologię rosyjską na UW oraz Podyplomowe Studium Polityki Wydawniczej i Księgarstwa.
Od 14 lat jestem mieszkanką wsi Kady. Grodzisk Mazowiecki stał się moją Małą Ojczyzną. Miejscem, które dało mi nie tylko dom, ale też przestrzeń do działania na rzecz naszej wspólnej przyszłości.
Zaangażowanie społeczne
Moja podróż zaczęła się od prostego pragnienia - by aktywnie włączyć się w życie społeczne naszej gminy. Taką przestrzeń dało mi działanie w Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”.
Jako członek zarządu Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” współorganizowałam:
Koordynując projekt w ramach otwartego konkursu ofert „Wzmacnianie roli i funkcji rodziny” wykształciłam umiejętności zarządzania zasobami ludzkimi, czasem i finansami.
W roku 2023 aktywnie włączyłam się w organizację:
W tej chwili rozwijam wraz z całym środowiskiem naszego koła inicjatywę:
Przez ostatnie dziesięć lat skupiałam się na budowaniu pozytywnych relacji - w naszych rodzinach, w strukturach samorządowych i edukacji. Jestem przekonana, że inwestując w te obszary, kładziemy solidne fundamenty pod lepszą przyszłość dla naszych dzieci.
https://grodzisk.3plus.pl/
Harcerstwo
W roku 2017 byłam jednym z inicjatorów powstania milanowskiego żeńskiego szczepu Skautów Europy. W kolejnych latach byłam czynnie zaangażowana w prowadzenie gromady i wychowanie młodych zgodnie z wartościami harcerskimi. Zdobyłam stopień podharcmistrzyni.
Działalność artystyczna
W swojej twórczości czerpię inspirację z natury. Las jest środowiskiem w którym czuję się najlepiej. Dlatego moją pierwszą i ulubioną techniką jest pirografia.
Maluję i wypalam w drewnie „od zawsze”. Ukończyłam klasę plastyczną w Liceum im. Jana III Sobieskiego.
W trakcie studiów zetknęłam się z ikoną. Uczyłam się pisania ikon tradycyjną metodą tempery jajecznej w pracowni „Droga ikony” Jacka Wróbla SJ, a następnie u Bogusława Andresa (Pracownia Świętego Mikołaja). Uczestniczyłam również w I edycji „Studium chrześcijańskiego wschodu” u Dominikanów na Służewie.
W 2022 roku uczestniczyłam w kursie „Tygodniowe Skryptorium - Słynne rękopisy: inicjały z Księgi z Kells” prowadzonego przez Barbarę Bodziony w Tyńcu. Prowadzę pracownię rzemiosła artystycznego „Drzewo i liść”.
W 2023 odbyła się moja pierwsza autorska wystawa w Dworku Adama Chełmońskiego.
Jestem członkiem Grodziskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków.
Jako radna chciałabym:
Bardzo ważne jest dla mnie:
Zapraszam Was do podjęcia wspólnych działań!
POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE „ZIEMIA GRODZISKA”
Porozumienie Samorządowe „Ziemia Grodziska” powołane w 1998 r., stawiające sobie od początku za najważniejszy cel „dynamiczny rozwój Ziemi Grodziskiej bez podziałów politycznych”, po raz pierwszy zwyciężyło w wyborach samorządowych 11 października 1998 r., otrzymując większość mandatów w Radzie Miejskiej III kadencji. Od tej pory samorządowcy związani z „Ziemią Grodziską”, odpowiedzialni za wszechstronny rozwój gminy Grodzisk Mazowiecki na przestrzeni ponad ćwierćwiecza, budują kapitał zaufania społecznego w oparciu o wiarygodność, rzetelne wywiązywanie się z podejmowanych deklaracji, odpowiedzialne, zgodne z oczekiwaniami mieszkańców decyzje.
Kolejne wybory ugruntowały silną pozycję Porozumienia Samorządowe „Ziemia Grodziska” i jego lidera Grzegorza Benedykcińskiego, który w ostatnich wyborach na burmistrza uzyskał poparcie sięgające 85 % głosów. Utworzona w większości z przedstawicieli „Ziemi Grodziskiej” Rada Miejska uznała, że „misją Gminy Grodzisk Mazowiecki jest nowoczesna, europejska gmina, zapewniająca mieszkańcom wysoki poziom życia w oparciu o dynamiczny rozwój przedsiębiorczości, dbająca o środowisko przyrodnicze, kreująca społeczeństwo obywateli dumnych ze swojego miejsca zamieszkania”. Misję tę sukcesywnie realizowano poprzez kolejne inwestycje w dziedzinie rozbudowy bazy kulturalnej i sportowej, oświaty, infrastruktury drogowej, gospodarki wodno-ściekowej, służby zdrowia, ochrony środowiska i budownictwa mieszkaniowego, nie zapominając o kwestiach estetyki, rewitalizacji zabytków i terenów rekreacyjnych, zwiększania ilości zieleni miejskiej czy kluczowej dla funkcjonowania gminy płynności komunikacyjnej, której symbolem stała się obwodnica miasta.
Ideą, która przyświecała „Ziemi Grodziskiej” w kolejnych, wygrywanych z dużą przewagą wyborach do Rady Miejskiej i Rady Powiatu Grodziskiego, pozostaje niezmiennie tworzenie marki miasta i gminy jako miejsca atrakcyjnego zarówno dla mieszkańców, jak i inwestorów, bezpiecznego i przyjaznego, stabilnego finansowo i dobrze zarządzanego, oferującego szereg aktywności z zakresu sportu, kultury i rekreacji, wciąż zmieniającego się na lepsze. Tego sukcesu nie byłoby, gdyby nie wytrwała i aktywna współpraca ponad podziałami politycznymi w myśl hasła „zgoda buduje”. Nie ma wątpliwości, że dziś „Ziemia Grodziska” i ludzie z nią związani to gwarancja dalszego rozwoju Grodziska Mazowieckiego, rzetelności i zaangażowania.
Dowiedliśmy, że możecie nam zaufać, ponieważ zawsze robimy to, co obiecaliśmy. Jesteśmy dla Was.